Setna książka w kolekcji naszej Uczelni w ŚBC!

Data: 11.04.2024 Kategoria: Wydarzenia
Opublikowana została setna książka w kolekcji "Publikacje uczestników - UBB" w Cyfrowej Bibliotece Śląskiej. Nasza Uczelnia od listopada 2006 roku współtworzy projekt udostępniania otwartych zasobów. Opublikowane książki pochodzą w większości z naszego Wydawnictwa Naukowego, i/lub są autorstwa naszych pracowników. Dzięki projektowi bibliotek cyfrowych możliwe jest ułatwienie dostępu do publikacji i poszerzenie grona odbiorców, co przekłada się na promocję nauki i naszej uczelni. Znamienny przykład może stanowić książka Pana prof. Lubomira Hampla pt. "Ptactwo we frazeologii czeskiej i polskiej: konceptualizacja - obraz - odzwierciedlenie", która od opublikowania w ŚBC w 2019 roku do dziś, została wyświetlona ponad 5000 razy!
Zachęcamy do korzystania z zasobów ŚBC!