Podziękowania za wspólne lata pracy

Data: 09.01.2024 Kategoria: Wydarzenia
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Na emeryturę odeszła nasza koleżanka mgr Ewa Mrowiec - po przepracowaniu w naszej Bibliotece szesnastu lat. Karierę zawodową rozpoczęła na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach od stanowiska młodszy bibliotekarz, a kończyła jako nauczyciel akademicki. W swoim naukowym dorobku może poszczycić się dwunastoma publikacjami. Jej zainteresowania naukowe skupiały się wokół zagadnień współczesnej ochrony i konserwacji zbiorów bibliotecznych, historii papiernictwa w XIX wieku, a także badań trwałości papieru w polskich drukach, wydanych po 1850 roku. Pracę w naszej uczelnianej Bibliotece rozpoczęła w 2007 roku. Od początku pracowała w Czytelni Czasopism. Mając duże doświadczenie z poprzedniej pracy w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, wyspecjalizowała się w szkoleniach studentów w zakresie przeszukiwania baz danych i tworzenia bibliografii do prac licencjackich i magisterskich. Skrupulatność pomagała jej tworzyć kompletne kwerendy wysoko cenione przez pracowników. Koleżankom z pracy służyła fachową wiedzą z zakresu bibliotekoznawstwa.

Studenci w trudnych chwilach zawsze mogli liczyć u Pani Ewy, poza fachową pomocą, na słowa pocieszenia i dużą dawkę empatii.

Dziękujemy za te wspólne lata!!!